Ön Bilgilendirme Formu

1. SATICI

Satıcı : Electroffice Yazılım ve Danışmanlık Göktan KIRAĞ-13876060450
Adresi : Zafer mah. Üniversite Varyantı cad. Teknokent No:88 Efeler/AYDIN
Telefon : 0850 30 30 170
Web Adresi : www.electroffice.com Email Adresi : [email protected]
Çağrı Merkezi No : Tüm öneri, görüş, şikayet ve taleplerinizi 0850 30 30 170 numaralı telefondan arayarak, [email protected] e-posta adresine mail göndererek iletebilirsiniz.

2. AMAÇ VE KONU

İşbu Ön Bilgilendirme, ALICI’nın [email protected] internet sitesi üzerinde ve/veya telefon ile görüşerek siparişini verdiği, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 5. Maddesi gereği ALICI’nın bilgilendirilmesi amacıyla yapılmaktadır. ilaveten ALICI ve/veya Müşteriye gönderilecek tanıtım bilgilendirme ve kampanya duyurularıyla ilgili onay verme konusunu da ihtiva etmektedir.

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/HİZMETİN TEMEL ÖZELLİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE TESLİMAT ÜCRETİ

Ürün/Hizmetin Cinsi ve Türü, Miktarı, Süresi, Satış Bedeli aşağıda belirtildiği gibidir. Hizmetin temel nitelikleri gerçek ve/ veya tüzel kişinin isteklerine göre kişiselleştirilmiş proje yazımı ve ilgili kurumlara başvuru yapılması, bunların takibi ve sonuçlandırılmasıyla ilgilidir. Sesli iletişim yoluyla peşin ve banka ödemesi (havale/eft) ile satış yapılmaktadır. Ödeme peşin veya banka ödemesi (havale/eft) ile yapılacağından gecikme faizi uygulanmaz. Taksitli satışlarda banka tarafından yansıtılan fark fiyata uygulanacaktır.

Aşağıda listelenen ve/veya internet sitesinde ve sesli iletişim yoluyla ilan edilen fiyatlar tüm vergiler dahil satış fiyatıdır. İnternet Sitesinde ve sesli iletişim yoluyla ilan edilen fiyatlar ve taahhütler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ve taahhütler ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Müşterinin yüz yüze görüşme isteği ve yüzyüze teslimat isteği halinde verilen olan hizmete yol masrafı eklenecektir.

Ürün Adı Adet/ Süre Peşin Fiyatı Banka Ödemesi Fiyatı (Havale, EFT) Vade farkı Ara Toplam (KDV Dahil)

Ödeme Şekli ve Planı :
İşin Tamamlanma Süresi:
Teslim Edilecek Kişi :
Fatura Adresi:

4. GENEL HÜKÜMLER

4.1) ALICI, internet sitesinde ve/veya sesli iletişim ile satışa sunulan Mesafeli Satış Sözleşmesi'ne konu ürün/hizmetlerin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifa ve teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu, cayma hakkının kullanılması şartları hakkında doğru ve eksiksiz olarak bilgi edindiğini ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder. ALICI, talep ve şikayetlerini yukarıda belirtilen iletişim kanallarını kullanarak iletebilir. Şikayet ve taleplere SATICI ekibi tarafından en kısa sürede cevap verilecektir.

ALICI, işbu Ön Bilgilendirme Formu'nu elektronik ortamda teyit etmekle, Mesafeli Sözleşmelerin akdinden önce SATICI tarafından tüketiciye verilmesi gereken unvan, adres, iletişim bilgileri, siparişi verilen ürün/hizmetlere ait temel özellikler, ürün/hizmetlerin tüm vergiler dahil toplam fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini ve cayma hakkı ve cayma hakkının kullanım şartları konusunda doğru ve eksiksiz olarak bilgi edindiğini teyit etmiş olur.

4.2) ALICI, telefon görüşmesi ile ve internet sitesi üzerinden alacağı hizmeti onaylamakla, Sözleşme konusu mal veya hizmetin temel nitelikleri, Mal veya hizmetin tüm vergiler dahil toplam fiyatı, niteliği itibariyle önceden hesaplanamıyorsa fiyatın hesaplanma usulü, varsa tüm nakliye, teslim ve benzeri ek masraflar ve bunların önceden hesaplanamaması halinde ek masrafların ödenebileceği bilgisi, Cayma hakkının olduğu durumlarda, bu hakkın kullanılma şartları, süresi, usulü ve satıcının iade için öngördüğü taşıyıcıya ilişkin bilgiler ile mesafeli satış sözleşmesi yönetmeliğinin 15 inci maddesi uyarınca cayma hakkının kullanılamadığı durumlarda, tüketicinin cayma hakkından faydalanamayacağına ya da hangi koşullarda cayma hakkını kaybedeceğine ilişkin bilgileri aldığını kabul etmiş ve onaylamış sayılır. 4.3) Sözleşme konusu ürün/hizmet, ALICI'nın işbu Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini onaylamasına müteakip yasal 3 iş gününü aşmamak koşulu ile ALICI'nın satın alma işlemini yaptığı telefon ile görüşmede verdiği adrese ve şahsına özel olarak sağlanır. ALICI, Sözleşmeye konu ürün/hizmeti sadece işbu Sözleşme'de tanımlanan çağrı merkezini arayarak kullanabilir ve SATICI tarafından sağlanan dair hizmetlerden faydalanabilir.

4.4) SATICI, sözleşme konusu ürün/hizmetin ayıpsız sağlanmasından sorumludur.

4.5) SATICI, sipariş konusu hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren en geç 7 gün içinde Alıcı 'yı bilgilendirir ve tahsil edilen tüm ödemeleri en geç 15 GÜN içinde Alıcı 'ya tek seferde iade eder.

4.6) Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka tarafından ödeme iptal edilir ise SATICI ürünün teslimi ve hizmetin sağlanması yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7) SATICI mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ya da hizmeti sağlayamaz ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimatın ve hizmetin sağlanmasının mücbir sebep durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

4.8) İşbu Sözleşme uyarınca yapılacak her türlü para iadesi, ALICI tarafından tek seferde yapılacaktır. Ancak ilgili tutarın bankaya iadesinden sonra, paranın ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ilgili bankadan kaynaklanan sebeplerle uzayabileceğini veya taksitler halinde kredi kartına iade edilebileceğini şimdiden kabul etmektedir.

4.9) SATICI, işbu sözleşme ile düzenlenen cayma hakkı, bilgilendirme ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi 3 (üç) yıl boyunca saklamak zorundadır. SATICI, işbu madde uyarınca saklamakla yükümlü olduğu tüm bilgi ve belgeleri ALICI’nın kendisine belirttiği e-mail adresine ayrıca iletecektir.

4.10) Müşteri/Alıcı, site ana sayfasındaki bilgilendirme formunu doldurarak tanıtım, bilgilendirme ve kampanya duyurusuna onay veriyorum kutucuğunu işaretlediği dediği taktirde, kendisine yapılacak olan reklam tanıtım ve bilgilendirmeleri otomatik olarak kabul etmiş sayılır.

5. CAYMA HAKKI

Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliği madde 15/ğ “Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.” gereği Electroffice Yazılım ve Danışmanlık (Göktan Kırağ-13876060450) tarafından elektronik ortam üzerinden sağlanan ve anında ifa edilen Danışmanlık Hizmetine ilişkin iş bu sözleşmede cayma hakkı kullanılmamaktadır. Ancak telefon ile satışı yapılan danışmanlık hizmetine ilişkin, SATICI’ nın işe başlamamış olması ve hizmete ilişkin emek ve zaman harcanmamış olması durumunda, ücret iadesi yapılabilecektir. Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliği madde 15 “Cayma hakkının istisnaları” hükümleri ALICI tarafından kabul edilmiştir.

6. GİZLİLİK

İnternet Sitesi üzerinde işlem yaparken SATICI’nın sistemlerine bırakmış olduğunuz gizli bilgiler ve kişisel bilgiler sözleşmenin ifası amacıyla kullanılmaktadır. SATICI ile paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz, bu amaç dışında kullanılmaz ve 3. şahıslar ile paylaşılmaz. Ancak, bu bilgiler yürürlükteki yasal mevzuat kapsamında, yasal mevzuata uygun olarak yetkili makamlar tarafından alınan kararlar doğrultusunda yetkili makamlar ile paylaşılır.

7. VERİ GİRİŞLERİNDEKİ HATALARIN BELİRLENMESİ VE DÜZELTİLMESİ

ALICI’nın telefonla siparişi üzerinden siparişini oluştururken verileri yanlış vermesi ya dahata yapması halinde satıcı tarafından düzeltme talep edilerek ALICI’ nın siparişi verisini düzeltmesi halinde sipariş işlemi tamamlanacaktır. Veri girişlerinde hata yapılması halinde, çağrı merkezi danışmanı siparişin tamamlanması için ALICI’yı yönlendirecektir.

8. FESİH

SATICI, Sözleşmenin ifasına ve teslimine ilişkin yükümlülüklerini ayıpsız olarak taahhüt ettiği süre içinde yerine getirmek zorundadır. Aksi halde ALICI sözleşmeyi haklı nedenle fesih edebilir.
Sözleşmenin feshi durumunda, SATICI, tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde ALICI'ya 4/12/1984 tarihli ve 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1. maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa ALICI'yı borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.
ALICI telefon ile aldığı danışmanlık hizmetine ilişkin ödeme yapmadan önce önceki her aşamada gerekçe göstermeksizin sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

9. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Mesafeli Satış Sözleşmesinin uygulanmasından kaynaklanacak uyuşmazlıklarda, ALICI'nın mal veya hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
ALICI şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Bakanlık tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilir.

10. SÖZLEŞMEYE KONU ÜRÜN/HİZMETİN SÜRESİ

Sözleşme konusu Ürün/Hizmetin süresi, telefon görüşmelerinde ve ALICI tarafına gönderilen bilgilendirme sözleşmelerinde tanımlanan süre kadardır.

11. SÖZLEŞMENİN KURULMASI VE YÜRÜRLÜK

Sözleşmenin kurulabilmesi için ALICI’nın öncelikle Electroffice Yazılım ve Danışmanlık (Göktan Kırağ-13876060450) firmasını telefonla araması ya da ALICI’ nın SATICI tarafından aranması, hizmete ilişkin bilgilendirme yapılması ve banka ödemesi yoluyla SATICI’ ya para aktarılması gerekir.
ALICI, SATICI’ yı aradıktan ya da kendisi SATICI tarafından arandıktan sonra, telefon üzerinde yapılan yönlendirmelere uygun olarak siparişin oluşturulması, Ön Bilgilendirme Formu’nu elektronik ortamda teyit etmesi, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni elektronik ortamda ALICIYA ulaşması ve ödeme yapılmadan önce Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 6. maddesi gereği İnternet Sitesi üzerinde yayınlanan ve sesli iletişim ile bilgisi verilen sözleşmeye konu mal ve hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil toplam fiyatı, cayma hakkı kullanılma şartları, süresi, usulü ve cayma hakkının kullanılamayacağı durumlara ilişkin bilgilerin ALICIYA aktarılması gerekir. Tüm bu işlemlerden sonra siparişe ilişkin olarak ödeme yapılması gerekir.
İşbu Sözleşme, ALICI tarafından internet sitesi üzerinde ve veya kendisine elektronik ortamda gönderilmek suretiyle onaylanarak akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

SATICI: ALICI:
Adı Soyadı :
TC:
Tarih: